גג סולארי הדרך הבטוחה להכנסה מהגג שלכם

בוודאי שמעתם על מערכות סולאריות בישראל. והבנתם שאפשרי לעשות את הגג שלכם - גג סולארי. ולמעשה המון ישראלים כבר עברו לגגות סולאריות. במאמר אנו נדבר על הכדאיות של מערכת זו. המשיכו לקרוא...
תוכן עניינים

בכל קיץ נשבר מחדש שיא השימוש בחשמל בישראל, בימים החמים יותר של העונה. זהו דבר הגיוני שנובע מן העלייה בגודל האוכלוסייה. בשימוש במערכות המיזוג בבתים החדשים, ובצורך הקבוע בפתרונות קירור, שנוצר בעקבות מגמת ההתחממות הגלובלית.

למרות שגם בשנת 2021, חברת החשמל עודנה מהווה מונופול בתחום האנרגיה בישראל. כיום כבר קיימות חלופות מעניינות לייצור חשמל, בעלות זולה יותר, בשיטה יעילה יותר ובאופן סביבתי יותר. הטכנולוגיה מאפשרת לנו להציב מערכת סולארית על גגות. ולהפוך אותם למה שידוע בתור גג סולארי או גגות סולאריים מתקדמים.

מערכת סולארית על הגג – גג סולארי

גג סולארי הוא למעשה גג עם פאנלים סולאריים שהופכים את קרני השמש לאנרגיה. לא סתם אנרגיה, אלא אנרגיה שאפשר להשתמש בה ולרתום אותה לצרכים שלנו. כולל: להפעלת מזגן, טלוויזיה או כל מכשיר חשמלי בבית, ועוד…

החיסכון שנוצר בעקבות מערכת סולארית על הגג היא עצומה, ונובעת משני אלמנטים חשובים. ראשית, גגות סולאריים מאפשרים כאמור להשתמש בחשמל המיוצר על ידי המערכת. ושנית, בממשלה מעודדים אנשים לייצר אנרגיה ואף להעביר חלק ממנה לתשתיות המדיניות כדי לקבל הטבות והקלות בתשלום.

מערכת סולארית ביתית
מערכת סולארית ביתית

מהם היתרונות של גגות סולאריים?

גגות סולאריים מביאים איתם יתרון עצום נוסף. הנושאים של שמירה על איכות הסביבה, וההתחממות הגלובלית נמצאים גבוה בסדר העדיפויות של גורמים ממשלתיים רבים. וכאשר מייצרים אנרגיה סולארית, נמנעים מהשיטה המסורתית והמזהמת של ייצור החשמל.

מערכת סולארית טובה יוצרת יתרונות רבים, ולמעשה מגיעה עם מינימום חסכונות. השאלה היא למה אין יותר גגות סולאריים בישראל, ומתי זה ישתנה.

התקנת גג סולארי היא עבודה למומחים

הטרנד הסולארי בישראל צובר תאוצה בשנים האחרונות וזאת למרות חוסר הידע המובנה של אנשים. בנושא. אנשים רבים עדיין לא לגמרי מבינים, למה מערכת סולארית היא חסכונית יותר. במה היא תורמת, מה העלות שלה, ומה קורה בשעות החושך ובמזג אוויר סגרירי.

חשוב להבין כי מערכת סולארית טובה מייצרת המון חשמל. ובכמות שמאפשרת הפרשת חלק מהאנרגיה לתשתיות הממשלתיות. החיסכון בעלויות האנרגיה הוא ב- 50 אחוזים. והנושא של שמירה על איכות הסביבה באמצעות גג סולארי הוא כזה שקשה להעריך את שוויו.

יחד עם זאת, כדי שכל זה יתאפשר, חשוב שהתקנת המערכת הסולארית תתבצע באופן מקצועי. על ידי חברה שהוסמכה לכך ויודעת להתאים את פריסת הפאנלים הסולאריים לתשתית הזמינה אצל הלקוח.

אלו מערכות סולארית ניתן להתקין:

מערכת סולארית ביתית

מדובר במערכת המתאימה לצרכן פרטי, אשר ברשותו גג (גג רעפים או אפילו גג שטוח מבטון). הגג צריך להיות מתחיל של 50 מ"ר עד 200 מ"ר. על גג כזה ניתן להתקין מערכת שתייצר חשמל שיספיק לכל צרכיו. ואפילו תעביר את החשמל שלא משתמשים בו אל חברת החשמל בתמורה לזיכוי כספי או נקודות קרדיט.

מערכת סולארית מסחרית

זוהי מערכת שמטרה היא לייצר רווח מאנרגיית השמש, ולאחר שההשקעה מחסה את עצמה. המערכת תהיה השקעה פסיבית עם תשואה של למעלה מ 10%. זוהי מערכת שהמינימום של היא בגודל של 200 מ"ר, והיא מתאימה להתקנה על משטחים גדולים, אפילו על גג איסכורית של מפעלים וכדומה.

מערכת סולארית לבניין משותף

מערכת זו היא מתאימה לצורך חימום המים של בניין רב שכנים. ואף גם לייצור חשמל שהבניין צורך, המערכת הזאת יכולה לחסוך המון בהוצאות של ועד הבניין. וכמובן לעזור למדינת ישראל להיות מעצמה גם בנושא האנרגיה הירוקה.

מערכת סולארית לקרוואן

יש אנשים שמחליטים בשלב מסוים לעבור לגור בקרוואן, ואחד השיקולים שבדרך כלל מובילים לזה. זה השיקול הכלכלי, הם חיים בשקט יותר ולא מוציאים יותר מידי. ולכן מתבקש בקרוואן כזה לעבור לאנרגיה ירוקה ולהוזיל משמעותית את עלויות החשמל, ואף לא לשלם כלל על חשמל.

מערכת סולארית לחימום מים

המערכת הזו היא מוכרת מאוד, ומשמשת בתים רבים, בעיקר בגלל החיסכון העצום של הדלקת דוד שמש.

מערכת סולארית עצמאית

מדובר במערכת קטנה מאוד שבדרך כלל מגיע בהתקנה עצמית. ומטרתה היא לשמש מקור אנרגיה במקומות מרוחקים שאין מקורות אנרגיה זמינים באזור.

מה מורכב כל כך בהתקנת גג סולארי?

כאשר מחליטים להתקין גג סולארי יש לבצע תכנון מקדים כהלכה. כלומר, להבין את מסלול השמש, להניח את הקולטנים במקומות שלא יפריעו או יפגעו בגג. ובכך לייצר מערכת אוטונומית שמייצרת המון יתרונות באופן פאסיבי.

כדי שתפוקתם של גגות סולאריים תהיה בשיאה, יש למקם את הפאנלים הסולאריים על הגג במרווחים הנכונים. בזוויות הנכונות, בכיוון הנכון ובהטיה המתאימה.

גגות סולאריים בבנייני מגורים חוסכים כסף לכל הדיירים

התקנת מערכת סולארית היא קלה ופשוטה עבור בתים פרטיים ועבור עסקים שנמצאים באוויר הפתוח. ובמיוחד עבור עסקים חקלאיים. האתגר מגיע כאשר צריך לייצר גג סולארי עבור בניין מגורים.

בבנייני מגורים יש להשיג את ההסכמה של מרבית הדיירים. וגם כאשר מדובר בהוצאה ראשונית יחסית גדולה, ההשקעה מחזירה את עצמה בצורה מהירה מאוד. גגות סולאריים איכותיים עוזרים לחסוך אלפי שקלים בשנה, שיכולים ללכת לדברים אחרים במשק הבית.

השכיחות הגוברת של מערכות סולאריות על גגות בישראל

השכיחות של גגות סולאריים בישראל הולכת וגדלה. יותר אנשים מבינים את היתרונות, קוראים ולומדים על הנושא. ומחליטים על מערכת סולארית איכותית שתעזור להם לחסוך ולייצר כסף.

ההערכה באירופה היא שעד סוף העשור, כשליש מהאנרגיה המיוצרת ביבשת תהיה אנרגיה סולארית. וגם התוכניות בישראל לא רחוקות מהמספרים הללו. השינוי צריך להיות בחשיבה, ובהבנה שהיתרונות שבתוך מערכת סולארית עולים בהרבה על החסרונות.

מערכת סולארית sun4u
התקדמו עכשיו לאנרגיה ירוקה רק עם המומחים – 077-729-6671

עשרות אלפי בתי אב בישראל כבר מרוצים עד הגג

מעוניינים להצטרף לעשרות אלפי בתי אב בישראל שהתקינו גגות סולאריים בביתם. ונהנים מחשמל מוזל, הטבות מיסוי ותשואות נאות? צרו עמנו קשר בחברת sun4u מערכת סולארית לקבלת הצעת מחיר משתלמת כבר היום.

כיצד מהפכת האנרגיה הירוקה משפיעה על ענף הנדל"ן?
אחת הדרכים העיקריות שבהן אנרגיה ירוקה משפיעה על תעשיית הנדל"ן היא באמצעות התקנת פאנלים סולאריים. פאנלים סולאריים הם דרך מצוינת לייצר אנרגיה מתחדשת ולהפחית
חידושים בתחום הנדל"ן והאנרגיה הירוקה
העולם מתקדם לעבר עתיד שונה ומבוסס טכנולוגיות מתקדמות יותר ותחום הנדל"ן אינו יוצא דופן, לכן יזמי נדל"ן ובעלי נכסים מחפשים דרכים לשלב פתרונות אנרגיה
התחדשות עירונית סולארית
התחדשות עירונית סולארית היא דרך חדשנית להשתמש באנרגיה סולארית כדי להחיות ערים וליצור עתיד ירוק ובר קיימא יותר.
מאמרים נוספים בקטגורית