קולטים סולאריים

ישראל מצויה באזור הגיאוגרפי המתאים ביותר להשתמש באנרגיית השמש. אנו צריכים להתאמן לנצל את האנרגיה הזו כדי לקדם את התפוקה המתאימה שלנו. עלינו להשתמש בטכנולוגיות חדשות כדי להפוך את האנרגיה הזו לאנרגיה נקייה ולעשות את חלקנו למען חברתנו והסביבה.
תוכן עניינים

אולי יצא לכם לבדוק את הנושא של השקעה בקולטים סולאריים, אך נראה היה לכם שמדובר בסיור יקר מידי עבורכם? כדאי שתכירו את האפשרויות הקיימות היום בנושא הזה של הקמת מערכות סולאריות שמאפשרות לכל אחד להצטרף למהפכה הירוקה. כל מה שאתם צריכים זה רק גג פנוי עליו תתקינו את הקולטים הסולאריים. אתם עתידים לגלות שבכך פתחתם לעצמכם ערוץ הכנסות משמעותי ורווחי במיוחד.

ניצול נכון של השמש

ישראל ברוכה בשמש יותר מהרבה מקומות אחרים בעולם. מתבקש רק לנצל את האנרגיה שלה ולעשות איתה כל מה שרק אפשר על מנת להצטרף לאנרגיה הירוקה.

קולטים סולאריים

את זה עושים בעזרת התקנה של פאנלים סולאריים.

בשנים האחרונות הוקמו כבר אלפי מערכות סולאריות מסחריות. מדובר במערכות שמתאימות לרשויות מקומיות, לעסקים, לעיריות וגם לאנשים פרטיים שיש להם את השטח הנחוץ לכך כמו גגות פנויים וכדומה. הקמת המערכות הסולאריות למעשה מבטיחות הכנסה נוספת וזאת לטווח של שנים ארוכות.

אנשים שרוצים להגדיל הכנסות ועל הדרך לסייע קידום המהפכה של האנרגיה הירוקה עשויים להפיק הרבה מאוד תועלת בשני המישורים הודות להקמת המערכת הסולארית.

איך זה קורה בפועל?

איך למעשה מפיקים את החשמל בעזרת הקולטים הסולאריים?

קליטת האנרגיה המתקבלת מקרינה של השמש נעשית על ידי הקולטים הסולאריים. אלו מורכבים משתי שכבות העשויים סיליקון. הסיליקון הוא חומר מוליך ועל כן כאשר הוא בא במגע עם קרני השמש, נוצר החשמל. קרני השמש שנקלטים בקולטים הסולאריים מועברים  לממיר מיוחד שהוא זה שהופך את האנרגיה שהתקבלה לחשמל ישיר אשר לו אנחנו זקוקים לצורך הפעלת מוצרי חשמל או תאורה.

הממיר שאחראי על הפיכת זרם החשמל לאנרגיה שימושית עבורנו, מתחבר למערכת הבקרה שנועדה לאפשר את השליטה על זרם החשמל שנוצר וכך הוא מנותב בצורה הכי יעילה לניצול המקסימאלי. החשמל שנוצר יכול גם להישמר בתוך סוללה מיוחדת שמותקנת בתוך המערכת או לחילופין, אפשר להעביר את האנרגיה לחברת החשמל שפועלת בהסדר עם תעריף קבוע למכירת חשמל. ההסדר הזה מאפשר את המדידה ואת הקיזוז של החשמל מול חברת החשמל כדי למדוד בדיוק את הכמות שנצרכת לשימוש.

איך נקבע התעריף עבור אנשים שעושים שימוש באנרגיה הסולארית?

למעשה במערכות ביתיות לא מסתמכים רק על אספקה של אנרגיה סולארית. מד החשמל מחובר בהסדר מיוחד מול חברת חשמל והיא משלימה את כמות החשמל הנדרשת בהתאם לצורך. זאת ללא קשר או תלות בחשמל שמיוצר בעזרת המערכות הסולאריות. כך שעבור חשמל שהלקוח עושה בו שימוש הוא ישלם בדיוק כמו כל אזרח אחר ומנגד, עבור עודפי החשמל המיוצרים על ידי המערכת הסולארית יקבל הלקוח תעריף קבוע, זאת בהתאם למסלול ההסדר שנקבע על ידי חברת החשמל.

האם מדובר במערכות בטוחות לשימוש?

המערכות הסולאריות הן מערכות בטוחות לשימוש והן לא גורמות כלל לשיבושים בתפקוד הרגיל של מערכות החשמל הרגילות. כך שרף הבטיחות במערכות החשמל נשמר היטב ולא נגרמים כלל שיבושים בתפקודי מערכות החשמל הקיימות.

הפעלת המערכות הסולאריות תלויה באופן ישיר בהפעלה של מערכת החשמל הרגילה של המבנה.

אם קורה וישנה הפסקת חשמל ולא משנה מה תהיה הסיבה, הרי שגם מערכת החשמל הסולארית תחדל מלפעול. ברגע שחברת החשמל תחזיר את מתח החשמל לפעילות תקינה, המערכת הסולארית תשוב אף היא לפעילות.

התקנה בטוחה ומבטיחה

לצורך התקנה של מערכת סולארית, חשוב לפנות אל חברה מקצועית ואחראית שיש לה את הניסיון בהתקנת מערכות סולאריות לצד ביצוע עבודה בטוחה ובטיחותי ללא כל חשש.

רעפים סולאריים
רעפים סולאריים הם מכשור המשמש לספק חשמל על ידי אספקת אנרגיית השמש למתקן המכיל תאי סולר הממוקמים על הרעף. כאשר השמש מאירה על התאי
הכנת הגג לקראת התקנת מערכות סולאריות
במאמר זה, נדון במספר צעדים עיקריים להכנת הגג לקראת התקנת מערכות סולאריות.
מאמרים נוספים בקטגורית