אנרגיה סולארית בישראל

אנרגיה סולארית בישראל הינה כה משמעותית וחשובה, בעיקר לאור העובדה כי ישראל היא מדינה שטופת שמש, מה מצב המדינה הקטנה שלנו בנוגע לאנרגיה סולארית? המשיכו לקרוא »
תוכן עניינים

אנרגיה סולארית בישראל הינה כה משמעותית וחשובה, בעיקר לאור העובדה כי ישראל היא מדינה שטופת שמש, אשר כמות ימי האור והשמש בה עולים בהרבה על כמות ימי החורף המעוננים. היכולת להפיק אנרגיה סולארית באמצעות פאנלים סולאריים, ניתנת הן למשקי הבית והן למוסדות ציבוריים שונים.

באמצעות הפחתת הרגולציה, עידוד הקמת מערכות אלו באמצעות הלוואות ומענקים ועוד. המודעות לחשיבות ויתרונות המערכת הסולארית לכלל השימושים שלה, היא זו החשובה. והיא זו אשר בסופו של דבר יכולה להצעיד את מדינת ישראל קדימה.

על הפוטנציאל האדיר של אנרגיה סולארית בישראל

לישראל יכול להיות פוטנציאל גבוה ביותר לשימוש באנרגיה סולארית בהיקפים גדולים מסך כל צריכת החשמל. ישראל, נהנית מנתונים פיזיים מדבריים וחשופים לשמש. אשר יכולים לסייע ולתרום רבות לנצילות גבוהה של מערכות סולאריות. מערכת סולארית חשובה וקריטית לאיכות הסביבה, לצמצום זיהום האוויר. הפחתת פליטת גזי החממה והורדת התלות במשאבים המתכלים.

לכן, היעד הוא להגיע לשיעור גבוה של הפקת אנרגיה סולארית מכלל החשמל המיוצר במדינה. בהשוואה למדינות אירופה, הפוטנציאל הקיים בישראל להגיע ליעד זה, גבוה לאין ערוך ויכול להיות ישים, אם רק תושקע מחשבה בנושא ויעשו מיטב המאמצים להגיע לכך.

אנו ממליצים לקרוא גם את המאמר – אנרגיה מתחדשת בישראל.

למה משמשת אנרגיה מהשמש?

כאשר חושבים על אנרגיה סולארית. נוטים לחשוב רק על דודי חשמל או הפקת חשמל למשקי הבית הפרטיים. אולם ברמה הארצית, ניתן וכדאי להשתמש באנרגיה סולארית לשימושים רבים. כמו חימום מבנים, שריפת פסולת ועוד. למעשה, כלל המשק יכול לעבור לשימוש באנרגיה סולארית והעדפתה על פני אנרגיה מזהמת יותר.

השחרור מרגולציה בהקמת מערכת סולארית, הפחתת עלויות ההקמה ועידוד השימוש יכול לסייע לכלל המשק לעבור בהדרגה לאנרגיה ירוקה, ובכך לקדם את ישראל צעד נוסף למטרה. יש לציין, כי יתרונות אלו של שימוש באנרגיה סולארית מתבטאים גם מבחינה כלכלית אשר עשוי לחסוך רבות, הן בהפקת האנרגיה והן בתחזוקה השוטפת של המוסדות או המפעלים.

אנרגיה בישראל לשימוש פרטי

למרות שטכניקה זו של הפקת חשמל מפאנלים סולאריים קיימת כבר שנים רבות. כעת יותר ויותר משקי בית פרטיים מגלים את הפוטנציאל הטמון במערכת סולארית ביתית. הקולטים הפוטו וולטאיים יותקנו על גגות הבתים, יקלטו את אור השמש וימירו אותה לאנרגיה. חברת החשמל יכולה לקנות את החשמל המופק, ולשלם על כך למשפחה המקימה. יתרה מכך, כאשר מופקת כמות חשמל הגבוהה מזו הנצרכת, יוכלו בני הבית אף ליהנות מרווחים גבוהים יותר.

האפשרות להוזיל את חשבון החשמל המשולם לחברת החשמל. ביחד עם הידיעה כי מערכת סולארית תורמת רבות לאיכות הסביבה, מביאה משפחות רבות להשקיע באפיק זה. כדי להתקין מערכת סולארית, יש צורך רק בגג הבית ובעלות ההקמה הראשונית. ככל שנפיק יותר חשמל, כך ההשקעה הראשונה תוכל להחזיר את עצמה מהר יותר.

אנרגיה זו היא העתיד של שוק האנרגיה בישראל

אנרגיה סולארית חייבת להיות בשימוש של כל ענפי המשק הישראלי. לרבות משקי בית פרטיים ומוסדות שונים.  לישראל יש פוטנציאל גבוה מאוד לשימוש באנרגיה סולארית. ולו רק בשל כמות ימי השמש שהיא נהנית מהם לעומת כמות הימים החורפיים, המעוננים.

למרות זאת, ישראל עדיין נמצאת בתחתית המדינות המשתמשות באנרגיה סולארית, כאשר היעד היה ונשאר להשתמש בשיעור גבוה של אנרגיה סולארית נקיה על פני אנרגיות מזהמות. יתרון מערכת סולארית, לכלל השימושים הוא משמעותי לאיכות הסביבה, להורדת פליטות גזי חממה, הורדת זיהום אוויר, ושחרור מתלות במשאבים מתכלים. במערכת סולארית ניתן להשתמש הן לשם הפקת חשמל לבתים פרטיים או בניינים, והן לשם שריפת אשפה או חימום בניינים ומים.

מעוניינים להצטרף למהפכת האנרגיה הירוקה?

חברת sun4u מערכת סולארית מובילה את מהפכת האנרגיה הסולארית בארץ. ומתקינה מערכות סולאריות מתקדמות מזה שנים עבור המגזר העסקי ולקוחות פרטיים. לקבלת פרטים מלאים והצעת מחיר בהתאמה לצרכיכם, פנו אלינו בהקדם.

כיצד מהפכת האנרגיה הירוקה משפיעה על ענף הנדל"ן?
אחת הדרכים העיקריות שבהן אנרגיה ירוקה משפיעה על תעשיית הנדל"ן היא באמצעות התקנת פאנלים סולאריים. פאנלים סולאריים הם דרך מצוינת לייצר אנרגיה מתחדשת ולהפחית
הכנת הגג לקראת התקנת מערכות סולאריות
במאמר זה, נדון במספר צעדים עיקריים להכנת הגג לקראת התקנת מערכות סולאריות.
התחדשות עירונית סולארית
התחדשות עירונית סולארית היא דרך חדשנית להשתמש באנרגיה סולארית כדי להחיות ערים וליצור עתיד ירוק ובר קיימא יותר.
מאמרים נוספים בקטגורית