אנרגיה חלופית

תוכן עניינים

קצת הסבר על אנרגיה חלופית, בכדור הארץ ישנם כמה וכמה סוגים של מחוללי אנרגיות. רוב רובן של המקורות הללו הן אנרגיות מתכלות. כמו למשל הנפט, הגז, הדלקים השונים וכן הלאה. גם אם נראה לנו שבעולם יש מהם כמויות בלתי נגמרות, עדיין, מדובר במקורות שמתכלות במהלך השימוש והחומרים שנשרפו אינם קיימים יותר.

מנגד יש את האנרגיה המתחדשת. האנרגיה שבאה ממקורות שמתחדשים כל הזמן והם בעלי זמינות קבועה ותמידית. כמו השמש, המים והרוח. לאנרגיה המתחדשת יש הרבה מאוד יתרונות, הן לאנושות והן לסביבה, בהשוואה לאנרגיה המסורתית.

sun4u בפוסט זה מרכזת לכם בפוסט זה את היתרונות של אנרגיה חלופה.

אנרגיה חלופה
אנרגיה חלופה

בין היתרונות נוכל למנות –

  • אנרגיה ידידותית לסביבה – האנרגיות הרגילות בהן אנחנו עושים את השימוש המסורתי הן אנרגיות שפוגעות בסביבה. מנגד, האנרגיה החלופית היא אנרגיה שלא מפיצה חומרים מזהמים ועל כן היא נחשבת ידידותית לסביבה.
  • אנרגיה עם יתרונות בריאותייםהאנרגיה המתחדשת היא אנרגיה שלא משפיעה לרעה על בריאותם של האנשים. שלא כמו האנרגיה המסורתית שיש לה השפעות לוואי קשות וגורמת לבעיות נשימה. לנזקים נוירולוגים שונים או אפילו התקפי לב.
  • אנרגיה שמרחיבה את מעגלי התעסוקה – האנרגיות המתחדשות דורשות השקעה של בניית מתקנים שונים. של ייצור חומרים שונים ואלו דורשים העסקה של צוותים רבים. ברור שמדובר בתהליך מבורך שמשתלם מאוד למדינה. כך ישנם מקומות עבודה נוספים תוך שיפור הכלכלה המקומית. ברור שזה עדיף על פני תהליכי יבוא יקרים מחו"ל.
  • אנרגיה שמתחדשת – מדובר באנרגיה שהמאגרים שלה אינם מדלדלים עם הזמן. כפי שקורה עם כל שאר הדלקים המשמשים לצורך ייצור והפקה של האנרגיה המסורתית.

זהו יתרון עצום כי מדובר במקורות אנרגיה בלתי מתכלים.

חשמל על הגג

במבנים רבים בישראל, הגג של הבית אינו מנוצל. את הגג אפשר לנצל לצורך בניית מחסן. לצורך הקמת גינה או לצורך התקנה של מערכת סולארית שתייצר חשמל. ברור שישנם תנאי סף שיאפשרו להקים את המערכת הסולארית לייצור החשמל. כמו שטח ריק ופנוי בגודל הרצוי, כמו מקום עם קרינת שמש חזקה למשך שעות ארוכות בכל יום וכמובן הסכמה של כל דיירי הבניין.

כך יכולים דיירי הבית ליהנות מחשמל שהם מייצרים בעצמם על גג הבית שלהם. כאשר זה ישפיע כמובן על העלויות הקבועות שיש להם בגין צריכת החשמל.

המדינה מעודדת

מדינת ישראל מאוד מעודדת את הקמת המערכות הסולאריות. היא מאפשרת את מתן ההלוואות מטעמה באמצעים הכי נוחים והכי משתלמים וזאת על מנת להקל על אלו שמעוניינים להשקיע בהקמת המערכות הללו.

ההלוואות שמתקבלות לצורך הקמת המערכות הסולאריות הן לרוב עד 100% מהעלויות ההשקעה. לשם השוואה, ההלוואות שאפשר לקבל לצורך קניית דירה עומדות על 75% בלבד במקרה הטוב.

עצם העובדה שאפשר לקבל הלוואות כל כך נדיבות, מוכיחה כי גם הבנקים וגם חברות המימון השונות מאמינות לגמרי במוצר או בהשקעה ועל כן מעמידות הלוואות כל כך נדיבות כמעט לכל דורש.

העלאת ערך הנכס

אנשים מחפשים תמיד לשבח ולהעלות את ערך הנכס שברשותם, במיוחד אם הם רוצים להציע אותו למכירה ולהכפיל או לשלש את הרווחים. אחד הדברים שישפיעו מאוד על העלאת הערך של הנכס זוהי המערכת הסולארית שתתקינו על גג המבנה. עבור רבים מדובר בהחלט בחישוב שהם לוקחים בחשבון כאשר הם באים להתקין מערכת כזו על גג הבית כאשר המערכת הסולארית אכן הופכת את הנכס ליוקרתי ולנחשק הרבה יותר.

פתרונות איכותיים עם חברה איכותית

אנשים שרוצים ליהנות מכל היתרונות הללו חייבים לשים לב ולפנות אך ורק אל חברה מקצועית מנוסה ואמינה. רק כך הם יפיקו את התועלת המרבית.

אולי יעניין אותך לקרוא על:

חשמל סולארי ביתי
בשנים האחרונות עלתה מאד המודעות בכל מה שקשור לייצור חשמל סולארי ביתי. זאת בגלל היתרונות הרבים שיש לחשמל הסולארי מצד עצמו ומנגד, הרווחים הגבוהים
חווה סולארית
במשך הרבה מאוד שנים לא השכילה ישראל לנצל את השמש הנדיבה למען ייצור חשמל עבור האזרחים בישראל. הבזבוז הזה של השנים עם השמש הקופחת
אנרגיה הידרואלקטרית
הטבע של המים הוא לזרום ממקומות גבוהים למקומות נמוכים. מתוך השפעת כוח הכבידה. התנועה הזו של זרימת המים היא תנועה שיש בה אנרגיה. את
מאמרים נוספים בקטגורית