גנרטור סולארי – תחנת כוח נטענת מהשמש

תוכן עניינים

בשנים האחרונות חלה קפיצת מדרגה משמעותית בכל מה שקשור בניצול השמש כמקור אנרגיה. אם בעבר הניצול היחיד של אנרגיית השמש היה בחימום מים בדודי שמש, הרי שכיום מערכות סולאריות הופכות לפופולאריות כמעט בכל תחום. הצפי הוא שבתוך כמה עשורים, מערכות כאלה יהפכו להיות המרכיב העיקרי והחשוב ביותר בייצור החשמל בעולם בכלל ובישראל שטופת השמש בפרט. החידוש החשוב ביותר של השנים האחרונות טמון במוצר חדש ואיכותי – גנרטור סולארי המאפשר ניצול אנרגיית השמש לייצור כוח חשמלי. מהו בעצם הגנרטור הסולארי? מה היתרונות של הגנרטור הזה על פני הגנרטור המופעל באמצעות נפט או סולר? היכן ניתן להשיג  גנרטור סולארי איכותי? במאמר שלפניכם נעסוק בנושא מעניין זה.

מה זה גנרטור סולארי ולמה זה חשוב

גנרטור סולארי הוא מחולל זרם חשמלי, כמו כל גנרטור קיים אחר. עם זאת, ההבדל בין הגנרטור הסולארי לבין הגנרטור המופעל באמצעות סולר או נפט, טמון בעובדה שהגנרטור הזה מנצל את אנרגיית השמש על מנת לייצר את האנרגיה החשמלית הדרושה לו לפעולה. ההבדל העיקרי בין גנרטור העושה שימוש באנרגיית השמש לבין גנרטור המבוסס על דלק, הוא בעיקר בעובדה שהגנרטור הסולארי אוסף את האנרגיה של השמש ומאחסן אותה בסוללות ייעודיות. האנרגיה הנאגרת בסוללות היא בעצם האנרגיה שבה עושה הגנרטור שימוש בעת הצורך, להפעלת מכשירים חשמליים, תאורה ועוד. הגנרטור פשוט מחליף את מקור האנרגיה – לא עוד שריפת דלק מזהמת, אלא אנרגיה נקייה, שקטה ואיכותית.

היתרונות של גנרטור סולארי 

מי מאיתנו שהיה בשירות צבאי אי שם בשנות השמונים, ואפילו בשנות התשעים של המאה הקודמת לא יכול לשכוח, קרוב לוודאי, את הרעש האדיר של הגנרטור הצבאי שהתאמץ לספק חשמל בעת השהייה בשטח. המצאת הגנרטור הסולארי הפכה את הרעש והמהומה הללו לנחלת העבר. לגנרטור הסולארי שלשה יתרונות חשובים על פני גנרטור המופעל באמצעות דלק:

  1. אנרגיה נקייה: גנרטור סולארי מפיק אנרגיה נקייה, תוך התבססות על אור השמש. האנרגיה שנאגרת בשעות היום בתוך הסוללות של הגנרטור, משמשת כמקור אנרגיה בשעות החשיכה. נכון להיום, גנרטור סולארי יכול לפעול שעות רבות על בסיס האנרגיה שנאגרה בו בשעות היום, שלא לדבר על הזמינות המלאה שלה במהלך היום.
  2. אנרגיה שקטה: גנרטור סולארי הוא שקט מאד. זאת, משום שמאגר האנרגיה נמצא בסוללות, ואין צורך במנוע בערה רועש על מנת להפוך את הדלק לאנרגיה. 
  3. קל להעביר ממקום למקום: אחת הבעיות בשהייה אפשרית ארוכה בשטח, היתה העברת הגנרטור יחד עם כמות דלק שתספיק לשהייה הארוכה. גנרטור סולארי, לעומת זאת, עומד ברשות עצמו. העברה שלו ממקום למקום היא קלה, ואין צורך להצטייד במלאי של דלק. 

אם יש לכם עניין וצורך ברכישת גנרטור סולארי איכותי, זה בהחלט המקום המתאים והנכון ביותר עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד משמעותי לשיפור ההתנהלות בשטח ובכלל.

איך עובדת מערכת חימום סולארית?
מערכת חימום סולארית רותמת אנרגייה מהשמש באמצעות פנלים סולריים שהממירים את אור השמש לחום ולחשמל.
הכנת הגג לקראת התקנת מערכות סולאריות
במאמר זה, נדון במספר צעדים עיקריים להכנת הגג לקראת התקנת מערכות סולאריות.
אילו פעולות תחזוקה יש לבצע במערכת של פאנלים סולאריים?
רבים לא יודעים מהן פעולות התחזוקה שיש לבצע במערכת סולארית. במאמר הבא נרחיב על הנושא הזה – ניקיון, תחזוקה שוטפת ועוד… המשיכו לקרוא
מאמרים נוספים בקטגורית