חווה סולארית

תוכן עניינים

במשך הרבה מאוד שנים לא השכילה ישראל לנצל את השמש הנדיבה למען ייצור חשמל עבור האזרחים בישראל. הבזבוז הזה של השנים עם השמש הקופחת היא בהחלט בזבוז של הרבה מאוד כסף. חווה סולארית מאפשרת המרה של אנרגיה המסופקת על ידי השמש לאנרגיה חשמלית שמועמסת אל רשת החשמל ומטרתה לספק חשמל למספר גדול של משקי בית על ידי רשת החשמל הארצית.

בזמן שבמדינות רבות בעולם כבר הבינו את הדבר. והקימו מערכים שלמים של מערכות סולאריות המבוססים על מקצועיות וידע, למרות שכמויות השמש באותן מקומות הן פחותות בהרבה, בישראל עדיין לא התחילו לחשוב בכיוון. בשנים האחרונות המגמה הזו השתנתה וגם בישראל התחילו להפנים שיש עוד הרבה מה לעשות עם השמש מעבר לאור ולחום המתקבלים ממנה. חברת sun4u מסבירה לכם פה הכל אודות החווה הסולארית.

חוות סולאריות גם בישראל

בישראל יש כמה וכמה חוות סולאריות. מדובר במערכות פוטו – וולטאיות שהן בקנה מידה גדול מהמערכות הסולאריות המסורתיות. אלה משתרעות על פני שטח של אלפי דונמים.

החוות האלה מאפשרות המרה של ארגיה המגיעה מהשמש לחשמל, כאשר מדובר בהיקפים גדולים במיוחד.

קטורה סאן היא החווה הסולארית הראשונה שהוקמה בישראל. והיא נבנתה על יד קיבוץ קטורה שבאזור הנגב. היא נבנתה בשנת 2011 והיא משתרעת על פני שטח נרחב של 80 דונם.

בהמשך הוקמו פרויקטים נוספים כמו מתחם אשלים באזור הנגב שם ישנם ארבעה תחנות כוח ואחת מהן היא חווה סולארית. כך גם החווה בקיבוץ שדה בוקר.

חווה סולארית
חווה סולארית

עולם טוב יותר

בכדי להפוך את העולם לטוב הרבה יותר, עם הרבה פחות זיהומים. כדאי לכל אחד לשקול את ההקמה של החוות הסולאריות.

לרוב מקימים את המערכות הסולאריות על גגות של מבנים או על גגות של משקים או מפעלים ועוד.

אפשר גם להקים את החוות הסולאריות על גבי הקרקע. לרוב מייצרות החוות הסולאריות חשמל שאותו מוכרים לחברת החשמל. כשמדובר בחווה המוקמת על גג של מבנה, ישמש החשמל עבור צרכי המבנה שם הוקמה המערכת.

היתרונות של החוות הסולאריות

  • שמירה על איכות הסביבה – אנשים שעושים שימוש במערכות הסולאריות לצורך ייצור חשמל. נהנים למעשה מחשמל שהוא הרבה יותר נקי בלי שריפה של דלקים או של פחם. התוצאה היא חשמל נקי וירוק שלא יפגע בסביבה.
  • חשמל זמין – החשמל שמתקבל באמצעות המערכות הסולאריות הוא חשמל זמין בלי תקלות. היות והוא תלוי בשמש שקיימת תמיד. שלא כמו האנרגיה המתקבלת מחברת החשמל שהיא לא תמיד זמינה ובזמני עומס ישנן לעיתים הפסקות יזומות באספקת החשמל.
  • חשמל זול – אז נכון שההשקעה במערכות הסולאריות היא השקעה מורכבת וגם יקרה. אך לאחר שמסיימים לשלם את כל העלויות, מתחילים לגלות כמה רווחית היא ההשקעה. אנשים שמשקיעים בהקמת מערכת כזו, נהנים בסופו של דבר מחשמל בלי הגבלה ובלי עלויות והם גם מרוויחים את התשואה הקבועה מחברת החשמל.

איך ממנים את הקמת המערכת הסולארית?

המערכת הסולארית כרוכה בהקמה יקרה ומורכבת. ברור שלא כל אחד מסוגל לעמוד בעלויות הללו. אך בגלל שמדובר בדבר שהוא כל כך בטוח והבנקים מאמינים במוצר באמונה שלמה, על כן הם מעניקים מימון מלא ואפשרויות נוחות מאוד לקבלת הלוואה.

כך שהדבר הופך להיות הרבה יותר נגיש והרבה יותר נוח למי שבאמת רוצה להשקיע.

פנו אל המקצוענים

למרות שמדובר בתחום שהוא חדש יחסית. כבר קמו להן כמה וכמה חברות המציעות את השירותים הללו של הקמת מערכות סולאריות. כאן אתם עשויים למצוא את עצמכם מסובכים מעט ומתקשים לבחור את אנשי המקצוע המתאימים. אז כמו בכל דבר או תחום שירות. חשוב שתבררו ותבדקו היטב אל מי אתם פונים ומה עומד מאחורי כל מה שהם מציעים. רק אחר כך תבחרו את הטובים ביותר.

אולי יעניין אותך לקרוא על:

חשמל סולארי ביתי
בשנים האחרונות עלתה מאד המודעות בכל מה שקשור לייצור חשמל סולארי ביתי. זאת בגלל היתרונות הרבים שיש לחשמל הסולארי מצד עצמו ומנגד, הרווחים הגבוהים
אנרגיה הידרואלקטרית
הטבע של המים הוא לזרום ממקומות גבוהים למקומות נמוכים. מתוך השפעת כוח הכבידה. התנועה הזו של זרימת המים היא תנועה שיש בה אנרגיה. את
אנרגיה חלופית
קצת הסבר על אנרגיה חלופית, בכדור הארץ ישנם כמה וכמה סוגים של מחוללי אנרגיות. רוב רובן של המקורות הללו הן אנרגיות מתכלות. כמו למשל
מאמרים נוספים בקטגורית